Nem tartom jónak azt, amikor egy idegen anyagot akarnak ráerőltetni a bőrre, amit nem ismer fel és amivel semmit nem tud kezdeni. Az egészséges bőrápolásnak az az alapja, hogy a hatóanyagokat a bőr vagy közvetlenül felhasználja táplálékként, vagy mint kis katalizátorok a természetes működésében segítik. A növényi őssejtek, mint kozmetikai hatóanyagok ez utóbbi kategóriába tartoznak.
/A fenti kép csak illusztráció. Az alma őssejteket ennél sokkal bonyolultabb kinyerni és a kozmetika számára felhasználhatóvá tenni. Kép forrás: Freepik/
IDÉZZÜK FEL A HÁMKÉPZÉS FOLYAMATÁT!
A bőr hámrétegének alsó sejtsorában kb minden 5-7. sejt bőr őssejt, amik osztódásra képesek. Az alsó sejtsor osztódása „felfelé tolja” a sejteket, amik fokozatos átalakuláson mennek át: ellaposodnak, elvesztik sejtmagjukat, felbomlik a sejtfal és elhalt szarulemezekké válnak. A bőrünk felszínét ez a szaruréteg védi a mechanikai hatásoktól. A szarulemezkék leválása fokozatos, fiatal korban kb. 28-30 nap. Idővel ez a cserélődés sajnos lelassul, és 50 év felett 55-60 nap is lehet.
Milyen problémák lehetnek még a lassuló hámképzésen kívül?
A feladatunk tehát hármas: gyorsítanunk kell a hámképzés folyamatát, jobb minőségű bőrsejteket kell termelnünk és lehetőleg ezt a ráncok alatt is fokoznunk kell!
Honnan származnak a növényi őssejt hatóanyagok?
Növényi őssejteket, vagy azokból nyert kivonatot mindig az adott növény hajtásából, bimbójából, tehát legfiatalabb részéből nyernek. Ezek a bonyolult biotechnológiai folyamatok természetesen csak szigorú laboratóriumi körülmények között megoldhatók. Ez is az egyik oka annak, hogy a növényi őssejt hatóanyagok drágák. Ha ezek nem kivonatok, hanem teljes őssejtek, akkor még költségesebb a kész hatóanyag és a vele készült kozmetikum. Az első növényi őssejt hatóanyagot a kozmetika számára egy svájci almafajtából készítették, majd hamarosan megjelentek a szójából, szőlőből, argánból és más egzotikus növényekből készült társaik.
Milyen hatásuk van a bőrre a növényi őssejteket tartalmazó kozmetikumoknak?
A növényi őssejtek és őssejt kivonatok segítik a bőr regenerálódását, és kedvezően hatnak nem csak a hámréteg, hanem a bőr mélyebb rétegeinek a szerkezet javítására, a revitalizációra és a strukturális szerkezet épülésére. A bőrműködés aktívabb lesz, a bőr saját természetes folyamatai (mint a hámképzés, a keringés, a pigmentképzés, a védekező képesség vagy a felszívó képesség) aktívabban és elégségesebben működnek. A bőrfelület egyenletesebbé, finomabbá válik. A ragyogóbb és frissebb felszín már néhány hét használat után látható.
Mikor és hogyan jó használni őssejtes kozmetikumokat?
A növényi őssejt hatóanyagok alkalmazásánál különösen fontos, hogy kúraszerű használatban gondolkodjunk. Az a hatás, amit a bőrsejtekre gyakorol és az a folyamat, ahogyan a sejtek elkezdenek reagálni, nem pár órás akció. Ehhez idő kell. Ahogy fent is leírtam, milyen hosszú a hámképzés folyamata, abból általában két ciklus szükséges, hogy szép eredményt érjünk el. A jó hír az, hogy érdemes következetesnek és kitartónak lenni, mert az eredmény garantált!
/A fenti képen Tengeri iringó valahol Törökországban. Forrás: Wikipédia/
A Belico liposzómába kapszulázott alma őssejt kivonatot és/vagy eredeti tengeri iringó őssejteket tartalmazó termékei:
Kozmetikámban évek óta az egyik legnépszerűbb arckezelések és kúrák azok, amelyekben ezeket az őssejt hatóanyagokat használom. 30 felett mindenkinek ajánlom, mert nagyon jól működik, a legérzékenyebb bőr is elfogadja és láthatóan megszépíti a bőrt.
Próbáld ki Te is!
Ha kíváncsi vagy a megjelenő cikkeimre, az aktuális kozmetikai híreimre vagy bőrápolási tanácsaimra, akkor iratkozz fel hírlevelemre, amit általában havonta kétszer küldök. Feliratkozom!